Hurda cipler  doktorunun  elinde hayat buluyor

Aydınlı kaporta ustası Erol Atik , 50 yıldır  Hurda  cipleri yenileyerek hem turizmin hem de meraklılarının hizmetine sunuyor.

milliyet
0

AA

Aydın da çevresindekilerce "cip doktoru" olarak nitelenen Erol Atik , 50 yıldan bu yana hurdaya ayrılmış cipleri yenileyerek , trafiğe çıkmalarını sağlıyor.

Efeler ilçesi Sanayi Caddesi üzerindeki tamirhanede tek başına  Hurda  bir cipe 3-4 ayda yeniden  hayat  veren Erol usta , meslek hayatında yüzlerce cipi hem turizmin hem de meraklıların hizmetine sundu.

Aydınlı kaporta ustası 60 yaşındaki Erol Atik , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 1970 yılında sanayide bir cip ustasının yanında çırak olarak işe başladığını , 1977 yılında da kendi tamirhanesini açtığını anlattı.

O günden bu yana ciplerle uğraştığını , hurdaya ayrılmış olan araçları tamir ettiğini belirten Atik , şu anda 1946 model bir cip üzerinde çalıştığını kaydetti. Atik , "Eskiyen ,  Hurda   cipler  çürük , kötü durumda bana gelir. Komple tek başıma elden geçiririm , kaportasını , çamurlukları elde yaparak yeniden ayağa kaldırırım." dedi.

"TÜMÜYLE EL İŞÇİLİĞİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =