Işık: Umarız Trump, Türkiye nin sesine kulak verir

Milli Savunma Bakanı  Işık  , 9. Büyükelçiler Konferansı nda yaptığı konuşmada , terör örgütü PYD/YPG ile iş birliği yapmanın meşru görülemeyeceğini vurguladı

haberturk
0

Milli Savunma Bakanı Fikri  Işık  , PKK nın uzantısı olan PYD/YPG nin terör örgütü olduğunu , terör örgütüyle iş birliği yapmanın meşru görülemeyeceğini söylemeye devam edeceklerini , bu konuda müttefik ülkeleri ikna etmek için her türlü gayreti göstereceklerini belirterek , "Ümit ediyoruz başta , ABD de 20 Ocak ta görev devralacak Sayın  Trump  ve yönetimi , bu noktada  Türkiye  nin  sesine   kulak   verir  ve ABD bir yanlıştan daha fazla zaman kaybetmeden döner." dedi.

Bakan  Işık  , JW Marriott Otel deki 9. Büyükelçiler Konferansı nda yaptığı konuşmada , bazı NATO üyesi ülkelerin  Türkiye  için büyük tehdit oluşturan terör örgütlerine müsamahakar yaklaşımda bulunduğunu belirtti.

Bunu eleştirmeye , onların bu tavırdan vazgeçmeleri için her türlü gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade eden Bakan  Işık  , şunları söyledi:

"Senin teröristin , benim teröristim ayrımının ne kadar büyük felaketlere yol açacağını bıkmadan , usanmadan anlatmaya devam edeceğiz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =