Nutella kanser mi yapıyor?

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) ,  Nutella  içerisinde yer alan Palmiye yağının kanserojen olduğunu açıkladı. Üretici firma Ferrero ise bunun aksini iddia eden bir televizyon reklamı yayınladı.

ntv
0

İlişkili Haberler Nutella'nın mucidi öldü

Ferrero nun ürettiği ve dünya çapında bir üne sahip olan çikolata-fındık ezmesi ürünü Nutella nın başı Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi nin (EFSA) son raporu sonrası dertte.

Raporda ,  Nutella  içerisinde bulunan palmiye yağı , diğer yağ çeşitlerine göre daha kanserojen bir madde olarak tanımlandı. EFSA nın bu raporu , Dünya Sağlık Örgütü nün (WHO) palmiye yağı hakkında görüşlerini de destekliyor.

Rapor sonrası  Nutella  nın karı yüzde 3 düşerken , üretici firma Ferrero bu krizin ardından bir televizyon reklamı yayınladı. 

Reklamda palmiye yağının tehlike yaratmayacak şekilde kullanıldığına ve bu yağ olmadan aynı yayılmanın elde edilemeyeceğine vurgu yapıldı.

Uzmanlar  Nutella  nın bu hamlesinin ekonomik nedenlerle olduğunu savunuyor. Bunun sebebi ise , Ferroro nun  Nutella  da kullandığı yağı değiştirmeye karar vermesi durumunda , yıllık maliyetlerin 8-22 milyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =