Android kullananlara WhatsApp müjdesi!

WhatsApp'a getirilen son yeniliklerle birlikte artık uygulama üzerinden  GIF  dosyası aranıp gönderilebilecek. Ayrıca tek seferde gönderilen medya sınırı da artırıldı.

haber7
0

WhatsApp ta geride bıraktığımız aylarda  GIF  alma ve gönderme özelliği geldi. iOS ta (iPhone ve iPad) halihazırda kullanılan bu yenilik , Android için henüz aktif edilmiş değil. Daha doğrusu Android kullanıcıları iPhone kullanıcıları kadar kolay  GIF  gönderemiyor.

Android kullanıcıları ise  GIF  göndermek istediğinde , telefonuna kaydettiği  GIF  lerden seçiyor. Yani kolay bir şekilde uygulama üzerinden arayamıyor. İşte artık bundan böyle  Android  kullanıcıları da WhatsApp üzerinden  GIF  arayarak , karşıdakine gönderebilecek. Bunun için emoji işaretini tıklayarak ,  GIF  i seçmek gerekiyor. Sonrasında yine Giphy üzerinden istediğiniz kişiye hareketli görüntü gönderebiliyorsunuz.

Bir başka yenilik ise medya paylaşımı sayısının artması oldu. Bildiğimiz üzere  WhatsApp  ta 10 dan fazla fotoğraf ve video gönderilemiyordu. Getirilen yenilik sayesinde bu sınır 30 a çıkmış oldu. Tabii bu yenilikleri kullanabilmek için  WhatsApp  ın 2.17.6 beta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =