Bunu da gördük! Kar üstünde tekneyle gezdi

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayan hidrolik ustası Salih Çakan , hem karada hem de denizde yol alabilmek için sistem geliştirdiği teknesiyle  Kar  üzerinde sürüş denemesi yaptı.

haber7
0

Altınova ilçesine bağlı Tavşanlı beldesinin yüksek kesimlerinde karla kaplı arazide teknesini kullanan Çakan , yabani hayvanlar için yiyecek bıraktı.  Çakan AA muhabirine yaptığı açıklamada , İstanbul da yıllarca forklift tamirciliği yaptıktan sonra , emekli olup Yalova ya yerleştiğini , balık ve deniz tutkunu olduğu için bir de tekne aldığını hatırlattı.  Tekneyi denize indirirken zorlandığını , bu nedenle hidrolik bilgilerini kullanarak hem karada hem de denizde gidebilen bir tekne sistemi geliştirdiğini belirten Çakan , şöyle konuştu: 

"Belli aşamalardan sonra teknemi kara da da gider hale getirdim. Bu  tekneyle  gayet güzel bir şekilde denize girebiliyorum. Kimseden yardım almadan denizden çıkıp karaya gidiyorum. Eşimle birlikte evin önünde karayolunu kullanarak tekneye binip , denize kadar gidiyoruz. Balığımızı tutuyoruz. Sonra denizden çıkarak evin önüne kadar karadan gelerek teknemizi evin parkına yerleştiriyoruz. Bu yaştan sonra tekneyi denize indirebilmek bizim için bayağı bir zorluk oluşturuyordu. Şimdi bu teknenin daha güzel modelini de yapmaya başladım." "BU SENE KARIN TADINI ÇIKARDIK"  Çakan , karada ve denizde çok güzel hareket eden teknenin , kar üzerinde de denemesini yapmak için harekete geçtiğini dile getirerek , bu yıl Türkiye nin her yerinde olduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =