ABD-Meksika arasındaki  duvar  gerilimi sürüyor. ABD nin yeni Başkanı Donald  Trump  göreve başlayınca ABD-Meksika  sınırına  yasa dışı geçişleri engellemek için  duvar  yaptırmayı planlıyor. Üstelik  Trump  duvarın masraflarını Meksika n

milliyet
0

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ,  ABD  başkanı  seçilen Donald  Trump  ın ülkeye yasa dışı girişleri engellemek için Meksika sınırı  boyunca yaptırmayı planladığı duvarın inşası için ülkesinin ekonomik destekte  bulunmayacağını söyledi. 

Nieto , başkent Meksiko da düzenlenen yıllık diplomatlar toplantısında  yaptığı konuşmada , Meksika ve  ABD  arasındaki ilişkilere değinerek ,  Trump  ın  ABD-Meksika  sınırına  yasa dışı geçişleri engellemek için  duvar  yaptırma planını  eleştirdi.

Yapılması planlanan duvarın , yeni  ABD  yönetimi ile kendi hükümeti  arasındaki farklılıklar arasında yer aldığını belirten Nieto , "Tabii ki Meksika  bu  duvar  için hiçbir şey ödemeyecek." dedi.

ABD ile süren iyi ilişkilerin devam etmesi için çabalayacağını ifade  eden Nieto , buna rağmen ülkesinin ve Meksikalıların şeref ve haysiyetine ters  düşecek hiçbir şeyi de kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Trump ın Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması nın Etiketler: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =