Meksika dan Trump a rest: Hiçbir şey ödemeyeceğiz!

 Meksika  Devlet Başkanı Nieto , ABD nin 45 inci başkanı seçilen  Trump  ın sınıra inşa etmek istediği ve parasını  Meksika  dan alacağını söylediği duvarla ilgili , "Tabii ki duvar için  Hiçbir   şey  ödemeyeceğiz" dedi

haberturk
0

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto , ABD başkanı seçilen Donald  Trump  ın ülkeye yasa dışı girişleri engellemek için  Meksika  sınırı boyunca yaptırmayı planladığı duvarın inşası için ülkesinin ekonomik destekte bulunmayacağını söyledi.

Nieto , başkent Meksiko da düzenlenen yıllık diplomatlar toplantısında yaptığı konuşmada ,  Meksika  ve ABD arasındaki ilişkilere değinerek ,  Trump  ın ABD-Meksika sınırına yasa dışı geçişleri engellemek için duvar yaptırma planını eleştirdi.

Yapılması planlanan duvarın , yeni ABD yönetimi ile kendi hükümeti arasındaki farklılıklar arasında yer aldığını belirten Nieto , "Tabii ki  Meksika  bu duvar için  Hiçbir   şey  ödemeyecek." dedi.

ABD ile süren iyi ilişkilerin devam etmesi için çabalayacağını ifade eden Nieto , buna rağmen ülkesinin ve Meksikalıların şeref ve haysiyetine ters düşecek  Hiçbir  şeyi de kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Trump ın Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması nın (NAFTA) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =