ABD ve dünya basını Obama nın veda konuşmasını eleştirdi

 ABD  Başkanı Barack  Obama  ,  veda  konuşmasının ardından  ABD  ve  dünya   basını  tarafından eleştirilere maruz kaldı.  Obama  nın verdiği birçok sözü yerine getirmediği savunuldu

haberturk
0

ABD Başkanlığını 20 Ocak ta devredecek Başkan Barack  Obama  nın  veda   konuşmasını  "Yes we did." (Evet yaptık.) diyerek tamamlamasını bazı gazeteciler eleştirdi.

Barack  Obama  , 8 yıllık başkanlık döneminin son  konuşmasını  yaptığı Chicago da , başkanlığı döneminde başta ekonomi olmak üzere birçok alanda başarılı olduğunu ve göreve geldiği günden daha iyi bir ülke bıraktığını savunarak , Amerikan halkına "umutlu ve dirayetli olmaları" çağrısında bulunmuştu.

ABD ve  dünya  basınında  Obama  nın verdiği sözler içinde başardıkları ve başaramadıkları konusu tartışılıyor. Bazı medya kuruluşları ,  Obama  nın verdiği birçok sözü yerine getirmediğini savundu.

Siyasi yorumcu ve radyo programcısı Laura Ingraham , Fox News e yaptığı açıklamada ,  veda   konuşmasını  yaparken duygusal anlar yaşayan  Obama  yı "timsah gözyaşları" dökmekle itham etti.

Veda konuşması etkinliğinin iyi organize edildiğini ancak  Obama  nın "işe yaramayan politikalarını" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =