Kritik konferans öncesi İngiltere'den Kıbrıs açıklaması

 Kıbrıs  müzakerelerinde garantör ülke olan  İngiltere  Dışişleri Bakanı Johnson , "Kıbrıs'a kalıcı barışı getirecek çözüme ulaşılabileceğine inanıyorum" dedi.

ntv
0

İlişkili Haberler Kıbrıs görüşmelerinde taraflar haritalarını sundu Kıbrıs için çözüm umudu

İsviçre nin Cenevre kentinde bugün  Kıbrıs  müzakerelerinde uluslararası  konferans  düzenlenecek.  İngiltere  Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile  İngiltere  Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan , uluslararası konferansa Türkiye ve Yunanistan gibi garantör ülke sıfatıyla katılacak.

Cenevre deki  konferans   öncesi  açıklama yapan  İngiltere  Dışişleri Bakanı Boris Johnson , "Tarafların gösterdiği cesaret ve kararlılığı memnuniyetle karşılıyorum. Cenevre deki  Kıbrıs  barış sürecine yönelik müzakereler , çözüm bulunması için her iki tarafa da eşsiz bir fırsat sunuyor. Birleşik Krallık , barış sürecine tam destek veriyor ve sürece elinden geldiği kadarıyla yardım etmek istiyor. Tüm katılımcıların müzakerelere açıklık ve esneklik anlayışıyla yaklaşacağını umuyorum. Bu yaklaşımla  Kıbrıs  a kalıcı barışı getirecek çözüme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =