Facebook’tan habercilik projesi

Sosyal paylaşım sitesi  Facebook  , doğruluğu kesin olmayan haberlerin platform üzerinde yayılmasını engellemek ve basın sektörüyle ilişkilerini güçlendirmek amacıyla  habercilik   projesi  başlattı.

hurriyet
0

ABD başkanlık seçimi sırasında  Facebook  üzerinden yayılan yalan haberler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan  Facebook  un Ürün Direktörü Fidji Simo yaptığı yazılı açıklamada , sosyal paylaşım sitesi üyelerinin fikir ve haberleri paylaşıp tartışmaya büyük ilgi gösterdiğini , bu konuda sağlıklı bir haber ortamı oluşturmanın Facebook’un görevi olduğunu belirtti.     

Simo ,  "Bugün ,  Facebook  ve basın sektörü arasındaki bağları güçlendirmek için yeni bir program tanıtıyoruz.  Haber kuruluşlarıyla ortaklığımızı ileriye taşımak adına yayıncı ve eğitimcilerle yeni ürünlerin geliştirilmesinde iş birliği yaparak dijital çağda insanların doğru bilgilendirilmesine nasıl katkı sağlayabileceğimiz üzerinde çalışacağız.” ifadelerini kullandı.       

Facebook  habercilik   projesi  nin üç temel amacı bulunduğuna işaret eden Simo , projenin amaçlarını sosyal ağ için haber ürünlerinin geliştirilmesi , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =