Galaxy Note 7 lerin ne kadarı geri toplanabildi

 Samsung  un patlayan telefonu  Galaxy   Note  7 nin  geri  alım programı hızla devam ediyor. Peki piyasadaki telefonların ne  kadarı   geri  getirildi?

hurriyet
0

Samsung un büyük beğeni toplayan ancak pilinin alev aldığı anlaşılınca  geri  toplatılan telefonu  Galaxy   Note  7 , hala bazı kullanıcıların elinde görülebiliyor.

Güney Koreli elektronik devi ,  Note  7 yi  geri  almaya başlayacağını  Eylül  ayında duyurmuştu ve o günden beri telefonları büyük bir hızla  geri  topluyordu.

Firma  bugün  yaptığı açıklamada , piyasadaki telefonların %96 sının  geri  toplandığını duyurdu.

Firma Aralık ayında telefonu yeni bir  yazılım  güncellemesi ile kullanılmaz hale getireceğini duyurduğunda ise bu oran %85 ti. Yani ,  Note  7 kullanıcılarının %15 i , yangın riskine rağmen telefonu kullanmaya devam ediyordu.

Şu anda ise geride kalan %4 ün telefonununu neden teslim etmediği merak ediliyor. Tahminler , bu kullanıcıların güncellemeleri engelleyerek telefonu kullanmaya devam ettiği yönünde.

shiftdelete.net in haberine göre  Samsung  CES 2017 sırasında da , soruna neyin sebep olduğunu tespit ettiklerini ve bu detayı "çok yakında" açıklayacaklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =