Instagram da yeni dönem başlıyor

 Instagram  Hikaye özelliği için istatistik ve reklam özelliği duyuruldu. Artık  Instagram  hikayelerine reklam verilebilecek ve içeriklerin istatistikleri de görülebilecek.

hurriyet
0

Ekim ayında günde 100 milyon insanın kullandığı  Instagram  Hikayeleri ,  bugün  günde 150 milyon insan tarafından kullanılıyor. Her beş hikayeden birinin , izleyicilerden direkt mesaj aldığını da açıklayan  Facebook  , özellikle etkileşim konusunda iddialı olduklarını vurguladı.

Facebook , hızlı bir şekilde  Instagram  a eklediği ve büyüttüğü hikayeler özelliğinden , şimdi de reklamlarla  para  kazanacak.  Instagram  artık , hikayelerde de reklamlar gösterecek. Hikayelerden link alma ve direkt mesaj üzerinden firmalarla iletişim kurma noktasında , şirketlere gösterimden farklı olarak ek imkanlar sunulacak.

Instagram kullanan insanların yüzde 70’i bir işletmeyi takip ediyor ve platformda en çok izlenen hikayelerin üçte biri işletmelerin paylaştığı hikayeler.
Hikayelerin yaklaşık yüzde 70’i sesli bir şekilde izlenirken , yüzde 25’i Boomerang videolarından oluşuyor. Bu yüzden  Instagram  ,  Facebook  için oldukça ciddi bir reklam kapısı.

Global olarak kullanıma sunulan hikaye İstatistikleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =