Anneanneye ayda 350 tl

Torununa bakan  anneanne  ve babaanneye devletin vereceği  destek  miktarı netleşiyor. İlk etapta 1000 aile için 3 ilde başlayacak pilot uygulamada desteğin  350  lira olması üzerinde tartışılıyor.

hurriyet
0

GEÇTİĞİMİZ hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıkladığı projeye göre ,  doğum  yapan annenin çalışma hayatına dönebilmesi için evde  torun  bakan  anneanne  ve babaanneye belli bir tutarda  torun  bakma desteği verilecek.  Çocuk  belli bir yaşa gelene kadar da bu uygulama sürecek. Kısa bir süre içinde pilot uygulaması başlayacak olan  anneanne  yardımında rakam da netleşmeye başladı. Şu an için en büyük olasılığın asgari ücretin dörtte birine denk gelen  350  TL olduğu belirtiliyor. Rakamın  ayda  450 TL’ye kadar çıkabileceği , ancak  kamu  dengeleri açısından  350  TL’nin daha uygun olacağına dikkat çekiliyor.

AY SONUNDA BİTECEK

İşadamlarının önerisiyle gündeme gelen projenin detayları üzerindeki çalışmalar sürüyor. Ay sonunda tamamlanacak çalışmaların ardından 6 aylık bir süre için 3 ilde pilot uygulama yapılması planlanıyor. Bu süreçte 1000 aile , sisteme dahil edilecek. İlk aşamada  kamu  finansmanı söz konusu olmayacak. İstanbul Sanayi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =