DEAŞ saldırısında aynı aileden 11 kişi öldü

 DEAŞ  ın Musul da sivil yerleşim yerlerine katyuşa füzeleri ile düzenlediği saldırılarda  aynı   aileden  11  kişi  öldü

haberturk
0

Irak ta terör örgütü  DEAŞ  ın Musul kentinde sivil yerleşim yerlerine katyuşa füzeleri ile düzenlediği saldırılarda  aynı   aileden  11 kişinin öldüğü bildirildi.

Irak Terörle Mücadele Birimi Doktoru Cemal Halid , yaptığı açıklamada ,  DEAŞ  ın , sabah saatlerinde örgütün elinden kurtarılan Ed-Dubbat mahallesine 6 katyuşa füzesi ile saldırı düzenlediğini , füzelerden birinin isabet ettiği evde  aynı   aileden  aralarında kadın ve çocukların da olduğu 11 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Halid ,  DEAŞ  ın , ordu güçlerini sivillerin hayatı ve güvenliğiyle meşgul etmek amacıyla sivillere yönelik saldırılar düzenlediğini ifade etti.

Doktor Halid , Terörle Mücadele Birimine eşlik eden sağlık ekiplerinin ,  DEAŞ  a karşı yürütülen operasyonlarda yaralanan sivillere sağlık hizmeti sunmaya devam ettiğini dile getirdi.

Öte yandan , Musul un güneydoğu kesimindeki Sümer ve Demiz mahallelerinin yüzde 90 ının kontrol altına alındığı bildirildi.

Musul un ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =