Mardin in  Kızıltepe  ilçesinde "Terör örgütü PKK nın yöneticilerinin iş bırakma talimatına uyduğu ,  yasa dışı yürüyüşlere katıldığı ve sosyal medyada  terör  örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla gözaltına alınan 9 ö

milliyet
0

AA

Mardin’in  Kızıltepe  ilçesinde "terör örgütü PKK nın  yöneticilerinin iş bırakma talimatına uyduğu , yasa dışı yürüyüşlere katıldığı ve  sosyal medyada  terör  örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla gözaltına alınan  9 öğretmenden 2’si tutuklandı. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre , sosyal paylaşım  siteleri üzerinden “PKK/KCK silahlı  terör  örgütü propagandası” yapan ve yasadışı  yürüyüşlere katıldığı tespit edilen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  8 Eylül 2016 da açığa alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünce , açığa alınan/ihraç olan 9 öğretmen ,  düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından  adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2 si tutuklandı , 6 sı ise adli kontrol şartı  ile serbest bırakıldı. 1 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

Ayrıca , “PKK/KCK silahlı  terör  örgütü propagandası” yapan ve yasadışı  yürüyüşlere katıldığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =