"Ölüm Meleğinin" kemikleri Brezilya da ders malzemesi oldu

Nazi döneminde yaptığı acımasız deneylerle "Ölüm Meleği" lakabını alan Nazi doktor Josef Mengele nin  kemikleri  adli tıp derslerinde kullanılıyor

haberturk
0

Nazi döneminde çocuklar ve ikizler üzerinde yaptığı acımasız deneyleriyle bilinen "Ölüm Meleği" lakaplı Nazi doktor Josef Mengele nin kemiklerinin  Brezilya  da adli tıp derslerinde kullanıldığı ortaya çıktı.

Nazilerin İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudileri katlettiği Auschwitz de görev yapan doktor Mengele nin  kemikleri  Sao Paulo daki Adli Tıp Enstitüsünde  ders  materyali olarak kullanılıyor.

Mengele nin kalıntılarını 1985 yılında bulan ekibin lideri olan Sao Paulo Tıp Fakültesi Adli Tıp Bölüm Başkanı Dr. Daniel Romero Munoz , bu kemiklerin derslerde kullanılabileceğini düşünerek birkaç ay önce gerekli izni aldığını belirtti.

Munoz , Mengele nin kemiklerinin , bir kişinin kalıntılarının nasıl inceleneceği ve bu bilgilerin kişiyle alakalı belgelerdeki verilerle nasıl eşleştirileceği konularında faydalı olduğunu ifade etti.

Mengele nin kaçak hayatının , kemiklerini uygun bir eğitim materyali haline getirdiğini kaydeden Munoz , "Örneğin , Mengele nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =