Ölüm Meleği nin kemikleri Brezilya da ders malzemesi oldu

Nazi döneminde çocuklar ve ikizler üzerinde yaptığı  acımasız deneyleriyle bilinen "Ölüm Meleği" lakaplı Nazi doktor Josef Mengele nin  kemiklerinin  Brezilya  da adli tıp derslerinde kullanıldığı ortaya çıktı.

milliyet
0

AA

Nazilerin İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudileri katlettiği  Auschwitz de görev yapan doktor Mengele nin  kemikleri  Sao Paulo daki Adli Tıp  Enstitüsünde  ders  materyali olarak kullanılıyor.

Mengele nin kalıntılarını 1985 yılında bulan ekibin lideri olan Sao  Paulo Tıp Fakültesi Adli Tıp Bölüm Başkanı Dr. Daniel Romero Munoz , bu kemiklerin  derslerde kullanılabileceğini düşünerek birkaç ay önce gerekli izni aldığını  belirtti.

Munoz , Mengele nin kemiklerinin , bir kişinin kalıntılarının nasıl  inceleneceği ve bu bilgilerin kişiyle alakalı belgelerdeki verilerle nasıl  eşleştirileceği konularında faydalı olduğunu ifade etti.

Mengele nin kaçak hayatının , kemiklerini uygun bir eğitim materyali  haline getirdiğini kaydeden Munoz , "Örneğin , Mengele nin sol leğen kemiğinde bir  kırık gördük , ordu kayıtlarındaki bilgilerde de Auschwitz de bir motosiklet  kazasında sol leğen kemiğinin kırıldığı yazıyor." dedi.

Auschwitz de 1943 ila 1945 yıllarında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =