Terim'den "süre hakemi" önerisi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih  Terim  , maçlarda "süre hakemi" kullanımı ve hakemlere yönelik detaylı analiz yapacak departman kurulması teklifinde bulundu.

ntv
0

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre , Antalya da gerçekleştirilen Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem 2016-2017 Sezonu Devre Arası Semineri ne video konferans yoluyla katılan  Terim  , ilk yarıda oynanan maçlardan çeşitli görüntüler eşliğinde yeni önerilerini sundu.

Sunumunun ana amacının sahadaki oyun kalitesini ve süresini arttırmak olduğunu belirten  Terim  , oyun dışı sürenin içerisinde yer alan kriterlerin zaman kaybettirdiğini ve ilave süreyle yerine konulamadığını söyledi.

Fatih  Terim  , bu büyük sıkıntıyı kısa vadede çözmenin en akılcı yolunun maçlarda görevlendirilecek  süre  hakeminden geçtiğini ifade etti.

Süre hakeminin , oyunun daha akıcı hale gelmesinde kritik rol oynayacağını belirten  Terim  , böylece topun oyunda kalma süresinin artacağını ve ilk etapta Süper Lig de başlayabilecek bu uygulamanın diğer Avrupa ülkelerine de örnek olabileceğini vurguladı.

Türkiye Futbol Direktörü  Terim  , Merkez Hakem Kurulu nun (MHK) hakemler için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =