Fatih Terim den Süre Hakemi önerisi!

Süper  Lig   hakem  ve Yardımcı  hakem  2016-2017 Sezonu Devre Arası Seminerinin son gününe  Türkiye  Futbol Direktörü  Fatih   Terim  katıldı.  Terim  , video konferans yoluyla yaptığı 1 saatlik sunumda Spor Toto Süper  Lig  in ilk yarısında oynanan maç

hurriyet
0

Fatih  Terim  , sunumunun ana amacının "sahadaki  oyun  kalitesini ve süresini artırmak ,  oyun  dışı olumsuz faktörlerin maça etkisini azaltmak ya da telafi etmek için neler yapabiliriz?" sorusuna cevap aramak olduğunu belirtti.

Spor Toto Süper  Lig  de topun oyunda kalma süresinin düşüklüğüne dikkat çeken  Terim  ,  oyun  dışı sürenin içerisinde yer alan oyuncu değişikliği , sakatlık , itiraz , tartışma ve  hakem  uyarılarının neden olduğu  zaman  kayıpları ile ilgili seçilmiş örnek videolar gösterdi.

Fatih  Terim  , bu kriterlerde geçen sürenin belirlenmesine yönelik standardın olmamasından dolayı  zaman  kaybının bu kadar yüksek olduğunu ve kaybedilen bu sürenin  maç  sonuna eklenen ilave  Süre  ile yerine konulamadığının altını çizdi.

Türkiye Futbol Direktörü  Fatih   Terim  , bu büyük sıkıntıyı kısa vadede çözmenin en akılcı yolunun maçlarda görevlendirilecek  Süre  hakeminden geçtiğini söyledi.  Süre  hakeminin , oyunun daha akıcı hale gelmesinde kritik rol oynayacağını belirten  Fatih   Terim  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =