Sağlık Bakanlığında 6 bin 315 kişi memuriyetten çıkarıldı

 Sağlık  Bakanı Recep Akdağ , Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminden bu yana  Sağlık   Bakanlığında  9 bin 673 personelin görevden uzaklaştırıldığını , bu kişilerden 6 bin 315'inin kamu görevinden

ntv
0

Sağlık muhabirleriyle "2016 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda bir araya gelen  Sağlık  Bakanı Recep Akdağ , yıl içinde 33 bin  Sağlık  personeli ataması yapıldığını ifade etti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü mensuplarının Bakanlık içinden temizlenmesi için önemli bir mesai ayrıldığına dikkati çeken ve şu ana kadar 9 bin 673 personelin görevden uzaklaştırıldığını bildiren Akdağ , "Bunlardan 6 bin  315  i memuriyet görevinden , kamu görevinden çıkarılmış durumdadır. 2 bin 414 ü göreve iade edilmiştir , 944 personel hala açıktadır. Onlarla ilgili incelemelerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Akdağ , tüm bakanlıklarda ve kamuda olduğu gibi FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması , PKK ve diğer örgütlerle mücadelenin titizlikle yürütüldüğünün altını çizerek , kimse mağdur edilmeden ilgili kişilerin  Sağlık  kuruluşlarından temizleneceğini ve yola devam edileceğini vurguladı.

"ULUSLARARASI GÜÇ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =