Van’a 2 ayda 285 milyon liralık yatırım kararı

Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da açıkladığı 'Yatırım ve Destek Hamlesi Cazibe Merkezleri Programı' kapsamında Van'da yatırımlar devam ediyor.

haber7
0

WILCO ile AIDA grupları tarafından cazibe merkezleri programı kapsamında  Van  da 284  milyon   liralık  (50  milyon  euro)  yatırım  kararının ardından Mersin ve İstanbul’da yatırımı bulunan ve birçok ülkeye ürün ihraç eden Kaplanoğlu Plastik de  Van  da 81  milyon   liralık  (20  milyon  euro)  yatırım  yapma  kararı  aldı. Bir kahvaltı salonunda bir araya gelen firmanın Genel Müdürü Ergün Kaplan ,  OSB  Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt ,  Van  Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tepe ve Vanlı iş adamı Bedrettin Gökçenay , firmanın 81  milyon   liralık  (20  milyon  eurol)  yatırım  için  Van  a gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Açıklamalarda bulunan  Van  Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt , “Mersin OSB’de sebze , meyve plastik kasaları üretimi ve aynı zamanda İstanbul’da otomotiv sektöründe kullanılan plastik yedek parçaların kalıp imalatını yapan firmamız , bütün plastik aksamlarının modellerini yapıp dünyanın birçok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =