YGS başvuruları nasıl yapılır?

Her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen üniversite giriş sınavı  YGS   başvuruları  , bu yıl 4-18 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak. 2017  YGS  başvurusu yapmak isteyenler ÖSYM nin resmi internet sayfası ais.osym.gov.tr üzerinden tüm detaylara ulaşab

milliyet
0

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı için düzenlenen  YGS  sınav başvurusu  nasıl  yapılır? Öğrenciler ve veliler  YGS  sınav başvuru ücretinin kaç TL olduğunu ve hangi bankaya yatırıldığını merak ediyor? 2017  YGS  başvurusu yapmak isteyenlerin iki ayrı seçeneği bulunuyor. 2017  YGS   başvuruları  ÖSYM nin resmi sitesi olan ais.osym.gov.tr veya ÖSYM bürolarından yapılacak. 

YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

YGS ye girecek olan öğrenciler , 2017  YGS  başvurularını nüfus cüzdanı veya pasapor ile birlikte ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden yapabilirler.

Aday başvuru belgesini aldıktan sonra sınav ücretini kılavuzda yer alan anlaşmalı bankalara veya odeme.osym.gov.tr adresinden yatırabilirler. TC kimlik  numaranız ve size verilen şifre ile ais.osym.gov.tr adresinden tüm işlemlerinizi  takip edebilirsiniz.  YGS   başvuruları  , 4-18 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak.

YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =