Hızla yayılınca uzmanlar uyardı!

 Bilişim  hukuku uzmanları birçok sosyal medya kullanıcısının daha önce de paylaştığı 'Resmileşti dikkat' veya 'Yarın teslim tarihi' başlıklı metinlerin yeniden çoğaldığını kaydetti.

haber7
0

Kullanıcıların başkalarının hesaplarından kopyala-yapıştır yaparak , yayılmasına neden olduğu , "Yarın teslim tarihi" başlıklı hazır metinlerin  toplumda korku ve endişenin artması için oluşturulduğunu ifade eden  uzmanlar  , bu tür algı oyunlarının teröre karşı toplumsal bilincin yerleştiği vatandaşların  dikkati ve duyarlılığı sayesinde başarısız olacağını belirtti.

Bilişim Hukuku Derneği Başkanı Avukat  Kürşat Ergün  , AA muhabirine yaptığı açıklamada , kalıplaşmış metinlerin Türkiye de çeşitli dönemlerde sıklıkla  görüldüğünü söyledi. Ergün , sosyal medyadaki kalıplaşmış mesajlara toplumun  verdiği tepkilere yönelik yaptıkları araştırmalarda , Almanya , İngiltere , Hollanda  ve ABD gibi ülkelerde , Türkiye ye karşılık gelecek bir durumla asla  karşılaşmadıklarını aktardı.

Bu tür mesajların sadece Türkiye de ilgi görmesinin çeşitli sosyal  sebepleri olduğuna dikkati çeken Ergün , "Öncelikle sosyal medyada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =