Apple ın mühendisini Tesla kaptı

 Apple  ve  Tesla  arasında ilan edilmemiş savaş giderek kendini göstermeye başlıyor.  Apple  için çok önemli ürünler geliştiren o mühendis artık  Tesla  için çalışacak.

hurriyet
0

Teknoloji şirketleri arasında yetenekli mühendisleri kapma yarışı hiç bitmiyor.  Microsoft  un eski CEO su Steve Ballmer ın , önemli mühendislerin  Microsoft  tan istifa edip  Google  a geçmek istediğini duyunca ofisinde sinir krizleri geçirip kapıları masaları parçaladığı günler  Teknoloji  dünyasında hala hatırlanıyor.

Şimdi benzer bir kavga  Apple  ve  Tesla  arasında yaşanıyor.  Apple  ın önemli mühendislerinden Chris Lattner  Apple  dan istifa ederek  Tesla  ya geçti.

Tesla 2015 te şirket içinde yayınladığı bir mektupta , "eğer  Tesla  da iş bulamıyorsanız , gidip  Apple  da işe başvurabilirsiniz" , ifadesini kullanarak , iki şirket arasındaki çatışmayı işaret etmişti.

Apple ın açık kaynak kodlu programlama dili Swift i geliştiren mühendis olarak tanınan Chris Lattner ,  Tesla  da otonom sürüş teknolojilerini geliştirmekten sorumlu olacak.

shiftdelete.net in haberine göre öte yandan Chris Lattner ayrılık mektubunda ,  Apple  dan ayrılırken Swift projesini terk etmediğini , açık kaynak kodlu bu projede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =