Erdoğan ın  İnlerine gireceğiz  sözlerine dava açan 21 şüpheli için soruşturma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  a 11 Şubat 2014 tarihinde yaptığı "İnlerine gireceğiz" açıklamasının ardından tazminat davası  açan  FETÖ şüphelisi 21 kişi hakkında  soruşturma  açıldı

haberturk
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın "İnlerine gireceğiz" açıklamasını kendilerine hakaret kabul eden ve Antalya Asliye Hukuk Mahkemelerine Cumhurbaşkanı  Erdoğan  a karşı tazminat davaları  açan  21 kişi hakkında  soruşturma  açıldı.

Kendilerini "Gülen Cemaati/Hizmet Hareketi/Camia/Cemaat/Gönüllüler Hareketi gibi isimlendiren ve 9 u daha önce FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan 21  şüpheli  için savcılık talimatıyla bu sabah başlatılan operasyonda 8  şüpheli  gözaltına alınırken , 4 ü hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada , FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik bugün Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Antalya İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 12 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Aralarında şoför , kuaför , esnaf , öğretmen , muhtar ve serbest meslek mensuplarının bulunduğu H.K. , A.K. , E.K. , M.S. , N.H. , S.T. , İ.K. , A.D. , N.Ö. , S.A. , H.E. ve M.Ç. isimli 12 şüphelinin ikametlerinde arama yapıldığı , 8 şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alındığı ve adli işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Diğer 4 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Bugün gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan 12 şüphelinin haricinde 9 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =