Finallere çalışan öğrencilere ikram yaptı

Rektör Prof. Dr. Metin Orbay , geç saatlere kadar final sınavlarına  çalışan   öğrencilere  yönelik çay ve  simit  ikramı yaptı.

haber7
0

Günün 24 saati açık olan okuma salonunda ders çalışan öğrencilere anons yaptıran  Rektör  Orbay , yemekhaneye gelen öğrencilere beraberindeki  Rektör  Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat ve diğer akademisyenlerle birlikte elleriyle  simit  , poğaça , kahvaltılık ve çay  ikram  etti.

Kendi öğrencilik döneminde bu tür uygulamaların olmadığını belirten Prof. Dr. Orbay , “Zaman , mekan , ülkemizin imkanları değişiyor. İdarecilerin öğrencilerine yaklaşımları da değişiyor. Dolayısıyla genç arkadaşlarımız üniversitemizin varlık sebebi. Onların problemi bizim problemimiz” dedi.

Orbay’a teşekkür eden öğrencilerden Zilşan Ortak , “Biz burada sabahlıyoruz. Bu süreçte acıkıyoruz. Zaten yorgun da olduğumuz için bizi sevindirdi” diye konuştu.

Amasya Üniversitesine başka bir üniversiteden geçiş yapan Merve Aslan da , “Eğitim farkı çok fazla. Burada çok fazla ilgileniyorlar. Geçen seneki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =