Mehmet Parsak: Sadece ve sadece hükümet sistemi değişikliği

MHP Afyonkarahisar Milletvekili  Mehmet   Parsak  , "Bu Anayasa  değişikliği  teklifiyle bir rejim  değişikliği  değil ,  Sadece  ve  Sadece  bir  hükümet   sistemi   değişikliği  ,

haberturk
0

MHP Afyonkarahisar Milletvekili  Mehmet   Parsak  , "Bu Anayasa  değişikliği  teklifiyle bir rejim  değişikliği  değil ,  Sadece  ve  Sadece  bir  hükümet   sistemi   değişikliği  , aslında daha da doğrusuyla bir  hükümet   sistemi  netleştirmesi söz konusudur." dedi.

Parsak , TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerde grubu adına yaptığı konuşmada , 1982 Anayasası nın yürürlüğe girdiği tarihten bu yana 18 kez 100 ün üzerinde maddesinde değişiklik yapılmak suretiyle değişikliklere uğradığını anımsatarak , şu anda ise anayasa üzerindeki 19.  değişikliği  teklifine ilişkin çalışmaların yapıldığını aktardı.

Yürütme yapısının , kendi içinde iki başlılık arz ettiğini belirten  Parsak  , bir tarafta hiçbir sorumluluğu bulunmayan bir cumhurbaşkanı ile öbür tarafta halkın oylarıyla seçilmiş TBMM nin içinden çıkan , başında bir başbakanın olduğu ve tüm sorumluluğu da üzerinde taşıyan bir makamın söz konusu olduğunu dile getirdi.

Bu iki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =