ABD 2 Hizbullah liderini terör listesine ekledi

 ABD  Dışişleri Bakanlığı ,  terör  örgütü  Hizbullah  ın lideri oldukları iddia edilen 2 ismi  terör   listesine  aldığını duyurdu

haberturk
0

ABD Dışişleri Bakanlığı ,  Hizbullah  ın lider kadrosunda olduğu iddia edilen Ali Damuş ve Mustafa Muğniye yi küresel teröristler  listesine  ekledi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ,  ABD  nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu gerekçesi ile Amerikalıların Damuş ve Muğniye ile irtibatı yasaklanmakla birlikte , onların  ABD  de varsa tüm mal varlığının dondurulmasının da kararlaştırıldığı ifade edildi.

Açıklamada ,  Hizbullah  ın dış ilişkilerden sorumlu üst düzey yetkililerinden biri olduğu iddia edilen Damuş un aynı zamanda Hasan Nasrallah ın da yardımcılarından olduğu kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında ,  Hizbullah  ın eski komutanlarından Mustafa Bedreddin in yeğeni ve İmad Muğniye nin oğlu olduğu belirtilen Mustafa Muğniye ile ilgili de şu ifadelere yer verildi:

" Mustafa Muğniye , bir zamanlar  Hizbullah  ın  terör  faaliyetlerinin alt yapısına yardım etmek üzere örgütün Golan Tepeleri ndeki operasyonlarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =