Josh Earnest: Gülen in iadesiyle ilgili 20 Ocak tan önce gelişme beklemiyoruz

Beyaz Saray Sözcüsü  Earnest  , Türkiye nin , Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı  Gülen  in iade edilmesi talebine ilişkin 20  Ocak   tan   önce  bir  gelişme  beklemediklerini ifade etti

haberturk
0

Beyaz Saray Sözcüsü  Josh   Earnest  , Türkiye nin , Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah  Gülen  in iade edilmesi talebine ilişkin 20  Ocak   tan   önce  bir  gelişme  beklemediklerini ifade ederek , "(ABD) Adalet Bakanlığı , Türk hükümetinin yaptığı iade talebini destekleyecek ne gibi delillerin olduğunu tespit etmek için Türk muhataplarıyla birkaç aydır yakın bir şekilde çalışıyor." dedi.

Earnest , günlük basın toplantısında , FETÖ elebaşı  Gülen  in iade süreci ile Türk-Amerikan ilişkilerinin son durumuna ilişkin soruları cevapladı.

Josh  Earnest  , Türkiye nin , FETÖ elebaşı Fetullah  Gülen  in iade edilmesi talebine ilişkin , "Adalet Bakanlığı , Türk hükümetinin yaptığı iade talebini destekleyecek ne gibi delillerin olduğunu tespit etmek için Türk muhataplarıyla birkaç aydır yakın bir şekilde çalışıyor." açıklamasını yaptı.

Bu sürecin ne aşamada olduğuna dair elinde güncel bir bilgi olmadığını söyleyen Beyaz Saray Sözcüsü , "20  Ocak   tan   önce  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =