‘Polis’ dediler CHP İlçe Başkanı çıktı

TBMM Genel Kurulunda görüşülecek anayasa değişiklik  teklifini protesto için Meclis e gitmek isteyen gruplara izin verilmedi.

milliyet
0

ANKARA

Bazı  CHP  li milletvekilleri , Ankara Barosu ndan avukatlar ve farklı  sivil toplum hareketlerinden oluşan gruplar , anayasa değişiklik teklifini  protesto için Genelkurmay kavşağına geldi.

Güvenlik önlemleri çerçevesinde TBMM ye giden ana caddelerin bariyerle  kapatılması , Meclis ve civarındaki kurumlarda çalışanlar dışındakilerin bölgeye  alınmaması nedeniyle grubun Genelkurmay kavşağından ileriye gitmesine izin  verilmedi.

Polis tarafından Milli Müdafaa Caddesi ne kadar uzaklaştırılan  gruplara , direnmeleri üzerine müdahalede bulunuldu. Bu sırada protestocular arasında bulunan bir kadına müdahale edildi. 

Sosyal medyada kısa sürede yayılan ve sivil polis kadının yüzünü böyle kapattı şeklinde paylaşılan fotoğraftaki kişinin polis değil  CHP  Altındağ  İlçe   Başkanı  Servet Akman olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan arbede sırasında bir kadın göstericinin sivil polis tarafından şiddete maruz kaldığı öne sürüldü. Ayla Akıncı isimli Twitter ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =