Trump, FETÖ nün kullandığı vize tipini sınırlandıracak

ABD de başkan seçilen Donald  Trump  ın göçmenlere yönelik politikaları kapsamında ülkeye çalışmak için gelenlere verilen vize türlerinden H-1B yisınırlandırmayı , gerek görülürse kaldırmayı planladığı bildirildi.

milliyet
0

Washington Post gazetesinin haberinde , Fetullahçı Terör Örgütü  nün 

Habere göre , Temsilciler Meclisi üyesi Darrell İssia nın , ülkedeki potansiyel iş imkanının yabancı ülke vatandaşlarına verilmesini durduracak ve gelecek yabancı çalışanların daha kalifiye olmasını sağlayacak bu yasayı Kongre ye sunmasıyla başlayan "çalışma vizesi" tartışmasına 20 Ocak ta başkanlık koltuğuna geçecek  Trump  tan destek geldi. Konu hakkında konuşan  Trump  , H-1B vizesini "ucuz iş gücü" ve "büyük bir suistimal" olarak nitelendirdi.

Ülke ekonomisini yeniden güçlendirmek için çalışan yabancıların en iyilerinin elde tutulması gerektiğini ifade eden İssia , aynı zamanda şirketlerin bu vizeyi ucuz iş gücü için suistimal etmediklerinden emin olmaları gerektiğini kaydetti. Meclise sunduğu tasarının bu iki konuyu da ele aldığını belirterek , bu teklif sayesinde ABD vatandaşlarına daha fazla iş imkanı açılacağını savundu.

FETÖ ye darbe

FETÖ  nün  de ABD deki okul ve firmalarında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =