Mustafa Şentop: Türkiye nin kendisini yeniden inşa etmesi gerekiyor

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı  Mustafa   Şentop  , anayasa değişikliği ile ilgili "Türkiye nin  kendisini   yeniden   inşa   etmesi  gerekiyor" dedi

haberturk
0

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı  Mustafa   Şentop  , Anayasa değişiklik teklifinin Genel Kurul görüşmelerinde komisyon adına söz alarak , tarihi bir görüşme yapıldığını söyledi.

Komisyonun üye sayısının 26 olduğunu , ancak anayasa değişikliği teklifi görüşmelerine çok sayıda milletvekilinin katıldığını belirten  Şentop  , toplamda 92 saat 10 dakika konuşma yapıldığını kaydetti.

Anayasa değişikliğinin birdenbire  Türkiye  nin gündemine gelmediğini , bu teklifin tarihi bir arka planının olduğunu ifade eden  Şentop  , şöyle konuştu:

"TÜRKİYE 50 YILDIR HÜKÜMET SİSTEMİ TARTIŞIYOR" 

"Bizim getirdiğimiz teklif bir hükümet değişikliği teklifidir. Bu teklif ilk defa Cumhurbaşkanımız tarafından 20 Nisan 2003 tarihinde gündeme getirilmiştir. O tarihte henüz 5 aylık bir AK Parti hükümeti vardı. Daha geriye gidecek olursak hem başbakanlık hem cumhurbaşkanlığı yapmış rahmetli Demirel , rahmetli Özal hükümet sistemi tartışmalarını dile getiriyordu. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =