Büyükelçi Karlov’un adı hayatını kaybettiği sergi salonuna verildi

Çankaya Belediyesi , silahlı terör saldırısı sonucu öldürülen Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlovun adını  hayatını   kaybettiği   sergi   salonuna  verdi.

milliyet
0

İHA

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen , "Barış adına , kardeşlik adına Sayın Karlov’un  adı  , öldürüldüğü salonda sonsuza kadar yaşayacak. Yani Sayın  Karlov  artık Çankaya’nın bağrındadır" dedi.

Silahlı terör saldırısı sonucu  hayatını  kaybeden Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlovun  adı   hayatını   kaybettiği   sergi   salonuna  verildi. Düzenlenen programda konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen , “Bildiğiniz gibi 19 Aralık 2016 tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezimizde , Ankaralı Gezginler Grubu’nun içine Rusya’yı da alan fotoğraf sergisinde Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey  Karlov  hain bir suikast sonucu  hayatını  kaybetti. Bu hem Türk halkını , hem Rus halkını çok derinden yaralayan bir suikasttı. Bu elim suikast , Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde olması hasebiyle bizleri de çok derinden yaraladı. Karanlık görüşlü cani bir el tarafından öldürüldü Sayın Karlov. Türkiye ile Rusya’nın diplomatik , siyasi , ekonomik anlamda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =