Portakal suyu içerek gripten korunun

Havaların soğumasıyla birlikte bağışıklık sistemi zayıflayan kişilerde üst solunum yolu hastalıklarında önemli bir artış gözleniyor.

haber7
0

Uzmanlar , soğuk kış günlerinde vücudun direncini artırmak için içeriğinde bol miktarda  vitamin  olan meyve sularının tüketilmesini öneriyor. Özellikle C vitamininin bağışıklık sistemi üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ifade eden uzmanlar , bir bardak  portakal  suyunun her gün tüketilmesi gerektiğini vurguladı.

Her gün  portakal   suyu  için

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç , vücutta yapımı mümkün olmayan ve dışarıdan alınan besinlerle vücuda giren C vitamininin azalmasıyla özellikle gribal hastalıklara davetiye çıkarıldığını belirtti.

Potasyum , folat , B1 , B2 , B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren  portakal  suyunun soğuklarla birlikte azalan enerjinin ve sürekli yorgunluk hissinin giderilmesi için tüketilmesi gerektiğini vurgulayan İnanç , her gün  portakal  suyunun tüketilmesi halinde kişinin hastalıktan korunacağını söyledi. Günlük 60 mg C vitamini

Yetişkin bir insanın günlük ortalama 60 mg civarında C ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =