Esad'dan Astana açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşşar  Esad  çatışan taraflar arasında Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenecek görüşmelerde her konuyu müzakere etmeye hazır olduklarını söyledi.

ntv
0

İlişkili Haberler Astana'daki Suriye görüşmelerine BM de katılacak Suriyeli muhaliflerden  Astana  uyarısı "Astana toplantısı öncesi İran'ın ön şartı bulunmuyor"

Suriye Devlet Başkanı Beşşar  Esad  ın Fransız basınına verdiği röportajı bugün Suriye resmi haber ajansı SANA da yayınlandı.

Esad  Astana  daki siyasi müzakerelerin tarihi belirlendiğinde delegasyon gönderme niyetinde olduklarını belirtti.

Astana da yapılacak siyasi görüşmelerde "Her konuyu müzakere etmeye hazırız" diyen  Esad  , "Krizi sona erdirecek ya da Suriye nin geleceğini konuşacak müzakereler için sınır yok. Ancak diğer taraftan masada kim olacak Bunu henüz bilmiyoruz. Gerçek Suriye muhalefeti mi olacak Gerçek derken , kökleri Suriye de olandan söz ediyorum. Suudi , Fransız ya da İngiliz değil. Müzakerelerin başarısı , buna bağlı" şeklinde konuştu.

Suriye Devlet Başkanı  Esad  , "Devlet başkanlığınızla ilgili konuyu dahi görüşmeye hazır mısınız " sorusu üzerine , şu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =