Milli Piyango ihalesinde yeni gelişme

Maliye Bakanı Ağbal , Milli  Piyango  için mart ayında teklif alma sürecinin ortadan kalktığını belirterek , "Türkiye Varlık Fonu  Milli   Piyango  ve at yarışlarının özelleştirmesini birlikte değerlendirecek" dedi.

ntv
0

Maliye Bakanı Naci Ağbal , NTV nin sorularını yanıtlıyor.

Emekliye ikramiye farkı ödenmesiyle ilgili konuşan Ağbal , "Geçmişe dönük hangi yılda emekli olunursa olunsun 30 yıldan fazla çalışılmış ise emekli ikramiyesini vereceğiz. 378 bin vatandaşa SGK yargı kararına bağlı ödeme yaptı. Geride kalan önemli sayıda vatandaş var. 2 milyar lira yaklaşık maliyeti var. Bu sadece ikramiye ödemesi olacak" dedi. 

İşverene asgari ücret desteğini bu yıl devam ettirme kararı aldıklarını belirten Ağbal , "Bu yıl asgari ücret desteğini devam ettirmemizin maliyeti 7 ,8 milyar TL. Yaklaşık 9 milyonun üzerinde çalışanı istihdam eden işverenler bundan yararlanacak. 2016 yılında yararlanan kişi sayısından daha fazla kişi bu yıl destekten yararlanacak. Ocak-şubat ve mart aylarında işverenler asgari ücret desteğinden yararlandıkları çalışanların prim tutarlarını ekim-kasım ve aralık aylarında ödeyecek. Faizsiz bir şekilde erteliyoruz" diye konuştu. 

Bakıma muhtaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =