KUTSAL hac görevini yerine getirmek için geçen yıllarda  kayıt  yaptıran 1  milyon   300  bine yakın adayın  bugünden   itibaren  31 Ocak tarihine kadar kayıtlarını yenilememeleri halinde başvurularının geçersiz hale geleceği belirtildi.

milliyet
0

Diyanet İşleri Başkanlığı nın hazırladığı yönetmeliğe göre , kutsal görevi yerine getirmek isteyenlerin ön başvuruları 6 Ocak ta sona erdi. Avcılar Müftüsü Ömer Erden , hac görevini yerine getirmek isteyenlerin müftülükler veya internet ortamında başvurularını yaptığını belirterek , şunları söyledi:

"Geçen yıllardan yaklaşık 1  milyon   300  bin  hacı   adayı  sırada bekliyor. Bunların da  bugünden  yani 9 Ocak tan  itibaren  31 Ocak a kadar kayıtlarını güncellemesi gerekiyor. Bu uygulamaya çeşitli nedenlerle başvuruldu. Örnek olarak bazen evladı geliyor babasını yazdırıyor. Kurada çıkan baba çok nadir de olsa ‘Bu yıl gidecek durumda değildim diyebiliyor. Veya  hacı   adayı  vefat etmiş oluyor. MERNİS üzerinden bize bilgi gelmediği , yakınları başvurmadığı için sırada bekliyor görünüyor.  kayıt  yenileme ile bu gibi durumların önüne geçmiş olacağız."


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2016 Yılı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =