FETÖ firarisi, ABD'de rektör oldu

Türkiye'de hakkında tutuklama kararları bulunan eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan , Texas'taki North American Üniversitesi'ne  rektör  olarak atandı.

ntv
0

Türkiye de hakkında "FETÖ çatı davası" , "KPSS sorularının sızdırılması" ve "Futbolda şikede kumpas" gibi davalarda sanık olan ve hakkında tutuklama kararları bulunan eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan ın Texas taki North American Üniversitesi ne  rektör  atandığı belirtildi.

Texas ta  FETÖ  üyeleri tarafından kurulduğu belirtilen üniversitenin internet sayfasında yer alan 19 Aralık tarihli duyuruda , Tekalan ın üniversitenin üçüncü rektörü olarak atandığı ifade edildi.

Texas ta 2010 yılında Yüksek Öğretim Kurumu nun (THECB) onayı ile North American College adıyla faaliyete başlayan okulun 2013 yılında ismini North American Üniversitesi olarak değiştirdiği görülüyor.

Türkiye deki bir çok  FETÖ  davası kapsamında hakkında yakalama kararları bulunan Tekalan ın önce Avrupa ya ardından da  ABD  ye kaçtığı biliniyordu.

Tekalan 2010 yılındaki KPSS sorularının sızdırılması davası , futbolda şike kumpası davası ve  FETÖ  çatı davası gibi davalarda onlarca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =