Kütahya, Eskişehir de yarın okullar tatil mi? (09 Ocak Pazartesi)

 Kütahya  ,  Eskişehir  de yoğun kar yağışı haftasonu etkisini gösterdi.  Kütahya  ,  Eskişehir  de  yarın   okullar   tatil  mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından oldukça merak ediliyor. Peki  yarın   Kütahya  ,  Eskişehir  de  yarın   okullar   tatil  mi?

milliyet
0

Kütahya ,  Eskişehir  de  yarın   okullar   tatil  mi? Haftasonu yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışının ardından  yarın   Kütahya  ,  Eskişehir  de  yarın   okullar   tatil  mi sorusunu öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. 

KÜTAHYA DA YARIN  okullar  TATİL Mİ?

Kütahya da kent merkezleri beyaza  büründü. Belediye ekipleri yol açma ve tuzlama çalışması yapıyor. Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Demirci ilçesinde kar  kalınlığı yüksek kesimlerde 50 santimetreye kadar ulaştı. Demirci yi ,  Kütahya  nın  Simav ilçesine bağlayan karayolu ise Akçakertik mevkisindeki yoğun kar yağışı  nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama  çalışmalarını sürdürüyor.

ESKİŞEHİR DE YARIN  okullar  TATİL Mİ?

Balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk hava ile birlikte yoğun kar yağışı  Eskişehir  de etkili oldu.

Meteoroloji yetkilileri ,  Eskişehir  in bugünden itibaren Ekstrem Soğuk Hava Dalgası nın etkisi altına girdiğini ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin 10-15 derece altında seyretmesinin beklendiğini açıkladı.  Eskişehir  de bugün hava sıcaklığı gündüz saatlerinde eksi 2 , gece de eksi 9 derece olacak. Sıcaklık  yarın  daha da azalacak. Pazar günü  Eskişehir  de hava sıcaklığı gündüz saatlerinde eksi 6 ya , gece de eksi 14 e kadar düşecek.

Yetkililer , hafta ortasına kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =