Erzurum, Kars, Ardahan da yarın okullar tatil mi? (09 Ocak Pazartesi)

 Erzurum  ,  Kars  ,  Ardahan  da yoğun kar yağışı haftasonu etkisini gösterdi.  Erzurum  ,  Kars  ,  Ardahan  da  yarın   okullar   tatil  mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından oldukça merak ediliyor. Peki  yarın   Erzurum  ,  Kars  ,  Ardahan  da  yarın   okullar   tatil 

milliyet
0

Erzurum ,  Kars  ,  Ardahan  da  yarın   okullar   tatil  mi? Haftasonu yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışının ardından  yarın   Erzurum  ,  Kars  ,  Ardahan  da  yarın   okullar   tatil  mi sorusunu öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. 

ERZURUM ,  Kars  ,  Ardahan  DA YARIN  okullar  TATİL Mİ?

Doğu Anadolu Bölgesi nde gece en düşük hava sıcaklığı , sıfırın altında 21 dereceyle  Ardahan  ve  Kars  ta ölçüldü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre , bölge  genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu , Erzincan çevrelerinin aralıklı karla  karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar gece  saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde  buzlanma ve don olayı , yer yer sis ve pus bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgarın  güneyden hafif ,  Erzincan çevresinde zaman zaman orta kuvvette esmesi  öngörülüyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Erzincan da 3 , sıfırın altında  olmak üzere  Ardahan  ve  Kars  ta 21 , Ağrı da 14 , Iğdır da 12 , Tunceli de 5 ve  Erzurum da 4 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde en yüksek hava sıcaklıklarının ise Erzincan da 7 ,  Erzurum   ve Tunceli de 3 , sıfırın altında olmak üzere Ağrı ve  Kars  ta 3 , Iğdır da 5 ,  Ardahan da 7 derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Ağrı da 51 , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =