380 iş adamı hakkında FETÖ’den gözaltı kararı

Fethullahçı Terör Örgütü’ne finansman sağladığı ve himmet topladığı iddia edilen  380  işadamı  hakkında  operasyon başlatıldı. Şüpheli iş adamlarının Samanyolu TV bünyesindeki Dünya Pazarlama isimli  FETÖ  şirketi bünyesinde örg

milliyet
0

Fethullahçı Terör Örgütü nün finansmanına ilişkin yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah yeni bir operasyon başlatıldı.

İSTANBUL BAŞSAVCILIĞI DÜĞMEYE BASTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu ndan Sorumlu Başsavcı Vekili İsmail Uçar ve aynı büroda görev yapan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından yürütülen soruşturma kapsamında  FETÖ  ye himmet topladığı ve finansman sağladığı iddiasıyla  380  işadamı  hakkında   gözaltı   kararı  verildi.

110 ŞÜPHELİ YURT DIŞINDA

Sabah saatlerinde harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği nden alınan arama kararları doğrultusunda  gözaltı  ve arama işlemi gerçekleştirdi. 35 ilde gerçekleştirilen dev operasyon kapsamında 110 şüphelinin yurt dışında olduğu belirlendi.

SAMANYOLU BÜNYESİNDE

FETÖ üyeliği ve terör örgütünün finansmanı suçlaması yapılan şüphelilerin Samanyolu TV bünyesindeki Dünya Pazarlama isimli  FETÖ  cü şirket bünyesinde örgüte finansman sağladıkları , himmet topladıkları ve yurt dışından yasadışı şekilde getirilen ürünlerin pazarlaması sonucu elde edilen yüksek geliri örgüte aktardıkları ileri sürüldü.

Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =