Kemal Kılıçdaroğlu nu üzen 4 şehir

CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu  , kahvaltıda buluştuğu medyaya seçim sonuçlarını değerlendirdi.  Kılıçdaroğlu  , vekil çıkaramadıkları için hayal kırıklığına uğradığı 4 ili açıkladı.

haber7
0

CHP Genel Başkanı  Kemal  Kılıçdaroğlu , partisinin seçim çalışmalarını takip eden gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu CHP nin milletvekili çıkaramadığı  elazığ  , Kütahya ,  batman  ve Düzce de hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu , "Seçimde Düzce ,  elazığ  , Kütahya ve  batman  beni hayal kırıklığına uğrattı.  Ben öncelikle Elazığ’dan , Kütahya’dan , Batman’dan milletvekili bekliyordum. Burada oylarımız yükseldi ama milletvekili çıkaramadık. Düzce beni çok umutlandırmıştı. Oyumuz arttı ama milletvekili çıkaramadık. Bolu ve Sakarya’dan da uzun süre sonra milletvekili çıkardık." dedi.

AK PARTİ’NİN YÜZDE 50 OY ALMASI

Seçim sonuçlarını nasıl değerlendirecekleri noktasında da bilgiler veren Kılıçdaroğlu , "Seçim sonuçlarını her lider soğukkanlılıkla karşılaması gerekir. Nasıl daha fazla oy alabiliriz değerlendirmesi yapıyoruz. Raporlar hazırlıyoruz. Önce bunu soracağız.

Sonra öbür cepheye bakacağız. AKP’nin uzun süre iktidarda kalmasından dolayı oy yıpranması gerekiyordu bunu yaşamadı bunu da inceliyoruz." dedi.

HABER 7

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =