Tekno şov başlıyor!
Etiketler:

Yeni icatlar ve yeni modeller için herkes gözünü tüketici elektroniği fuarı CES 2017’ye dikmiş durumda. 5-8 Ocak tarihleri arasında sürecek fuar öncesinde teknoloji severleri bekleyen yeniliklere göz attık

milliyet
0

Hanife Baş / Tech Köşe

Dünyanın en büyük teknoloji şovlarından biri olan CES 2017’ye günler kaldı. ABD Las Vegas’ta 5-8 Ocak tarihlerinde sahne alacak olan şova , yeni cihazlar ve temalar damga vuracak. Bu yıl tema olarak öne çıkacak konular ise 5G ve yapay zeka.

Bu yıl CES’in 50’inci yıldönümü. 1967 yılında 250 firma ve 17 bin 500 katılımcıyla New York’ta başlayan fuar geçen süreç içinde 10 katından fazla büyüdü. Geçen yılki CES’e 3 bin 886 firma ve 177 bin ziyaretçi katıldı. 2017 yılındaki şovun daha da büyük olması bekleniyor. Dünya devleri Samsung , Sony , LG ve Panasonic gibi firmalar son model TV , akıllı telefon ve ev ürünlerini lanse etmek için bu şovu seçiyor. Giyilebilir teknoloji , akıllı ev uygulamaları ve 3D baskı konusunda ise ilginç inovasyonları küçük girişimlerden görüyor olacağız.

TV’ler hala kral

Tüketici elektroniği fuarı olan CES , televizyon ve ev elektroniği ağırlıklı gerçekleşiyor. TV’ler hala fuarın kralı. 4K ve onun ötesinde 8K çözünürlük teknolojisine sahip TV modelleri , büyük ekranlar , Android TV’ler ve OLED ekranlar , ev eğlencesinin yeni standardı HDR fuara damgasını vuracak.

Samsung gibi firmalar agresif şekilde TV’lerde SUHD yani 4K teknolojisi üzerinde duruyor. Ancak biraz daha ileri aşamasında 8 K gibi yüksek çözünürlükte modeller var. Samsung , CES ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =