Elektrik üretim ve iletim hatlarına siber saldırı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından üst düzey bir yetkili , Bakanlığın , 15 Temmuz’dan sonra başlayan ve yakın zamanda artan  siber  saldırılarla karşı karşıya kaldığını açıkladı

haber7
0

Son günlerdeki  elektrik  kesintilerine ilişkin açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ndan bir yetkili , Bakanlığa yönelik yoğun  siber  saldırılar olduğunu açıkladı.

ULUSAL ELEKTRİK ŞEBEKESİNE SABOTAJ HAZIRLIĞI Yetkili yaptığı açıklamada "Saldırılar genel olarak , internet sitelerini ele geçirerek , sızmalar sağlama yönünde. Özellikle  elektrik  üretim ve  iletim  hatlarımızı kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi tespit edildi ve engellendi. Sızma girişimleri , Türkiye’nin ulusal  elektrik  şebekesinde büyük bir sabotaj hazırlığının da göstergesi" dedi.

YILBAŞI İÇİN ÖNLEMLER ARTIRILDI Bakanlık yetkilisi , istihbarat birimlerinden yılbaşı gecesi için de benzer bir saldırının yapılabileceği istihbaratı alındığını ifade ederken , tüm birimlerle koordineli bir şekilde tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

İLİŞKİLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =