Şehitler ve Halep için Kur’an-ı Kerim tilaveti

Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde şehitlerimiz ve  Halep  için Kur’an-ı  Kerim   tilaveti  ve dua programı düzenlenlendi.

haber7
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Adem AVCI himayelerinde , Üsküdar  Belediyesi Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde şehitlerimiz ve  Halep  için Kur’an-ı  Kerim   tilaveti  ve dua programı düzenlendi.

Daire Başkanlığı personelinin yoğun katılımı ile gerçekleşen  program  , fuayede Şehitlerimiz ve  Halep  konulu fotoğraf sergisinin ziyaret edilmesi ile başladı. Programda , İstiklal Marşı okunmuş , Ezan , Kur’an-ı  Kerim  ve Sala icra edilerek 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösteren ve sokakları , meydanları dolduran milletimizin sergilediği destansı mücadeleyi anlatan sinevizyon gösterine geçildi.

Programda konuşan İstanbul Vaizlerinden Muhammed Masum VANLIOĞLU , dünya Müslümanları üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek , Halep’te yapılan insanlığın yüz karası zulmü konu almış , tüm Müslümanları uyanık olmaya davet etti.

Takiben  Halep  konulu sinevizyon gösterisi , İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın Tasavvuf ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =