Asım’ın Nesli, Mehmet Akif’i yâd etti

Milli Şair  Mehmet Akif  Ersoy , vefatının 80. yılında Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nin hazırladığı özel programla anıldı.

haber7
0

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet  Mehdi Eker , Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin , Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal , AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel , Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş , Muhtar ve STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda bilgievi öğrencisi ve velisi katıldı.

İstiklal Marşı nın okunması ile başlayan programda bilgievi öğrencileri tarafından Kur an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Bilgievleri öğrencilerinden oluşturulan orkestra ve koro , Milli Şair  Mehmet Akif  Ersoy un şiirlerinden bestelenen parçaları seslendirdi. Tiyatro kulübü öğrencileri ise 15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain darbe girişimine karşı milletçe topyekûn gösterilen direniş ise hazırlanan tiyatro oyunu ile sahnelendi.  

Bilgi evi öğrencilerinin canlandırdığı hain darbe girişimini unutturmamak için o gece yaşanan olayları sergiledikleri tiyatro oyunu , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =