İstanbul da 13 ilçede elektrik kesintisi

 İstanbul  u etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle Avrupa Yakası nda birçok  ilçede   elektrik  kesintileri meydana geldi

haberturk
0

BEDAŞ , hava şartları nedeniyle  İstanbul  un 13 ilçesine kesintiler yaşandığını bildirdi.

Boğaziçi  elektrik  Dağıtım A.Ş. den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hava şartları nedeniyle Ulusal  elektrik  Şebekesi nden yeteri kadar  elektrik  alınamamaktadır.

Kesintiden Gaziosmanpaşa , Bayrampaşa , Fatih , Bağcılar , Sultangazi , Güngören , Büyükçekmece , Çatalca , Esenyurt , Bahçelievler , Beylikdüzü , Küçükçekmece , Bakırköy ve Eyüp ilçeleri etkilenmektedir.

Ulusal  elektrik  Şebekesi nden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kanakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak  elektrik  sağlayacaktır."

ENERJİ BAKANLIĞI NDAN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ndan yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtına ,  elektrik  iletim hatlarımızda da geçici arızalara sebep olmaktadır. Özellikle , Marmara Bölgesi’nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle , iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı , Kocaeli ,  İstanbul  illerimizde saat 14:20’den başlayan  elektrik  kesintileri yaşanmaktadır.

Bakanlığımıza bağlı TEİAŞ bünyesindeki ekipler hava koşullarının elverdiği çerçevede yaşanan arızalara müdahale etmektedir. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =