Manisa  ,  Uşak  ,  Isparta  da  yarın   okullar   tatil  olacak mı? Kar yağışının yurt genelinde etkisini arttırmasıyla bugün birçok ilde eğitime ara verildi. Öğrenciler  Manisa  ,  Uşak  ,  Isparta  da 30 Aralık Cuma günü okulların  tatil  olup olmayacağ

milliyet
0

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bazı il ve ilçelerde eğitime ara verilmesine neden oldu. Bugün birçok bölgede kar yağışından dolayı  okullar   tatil  edildi. Peki  Manisa  ,  Uşak  ,  Isparta  da yarın (30 Aralık Cuma)  tatil  olacak mı?

Manisa ,  Uşak  ve Isparta Valilik lerinden henüz kar tatili ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

MANİSA

Manisa nın özellikle Demirci , Gördes , Salihli ve Turgutlu ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Selendi ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle , taşımalı sistemle kent merkezine gelen öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.

Selendi ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla taşımalı eğitim sistemi ile mahallelerden kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okullara eğitime gelen bin 275 öğrenci için eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada , kar yağışının devam etmesi halinde alınacak diğer tedbirlerin  değerlendirileceği belirtildi.

UŞAK

Uşak ta , yoğun kar yağışı nedeniyle  ilk ve orta öğretimde eğitime ara verildi.

Uşak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada , akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı dolayısıyla il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime 29 Aralık Perşembe günü ara verildiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =