Konya  ,  Kırşehir  ,  Kütahya  da  yarın   okullar   tatil  olacak mı? Kar yağışının yurt genelinde etkisini arttırmasıyla bugün birçok ilde eğitime ara verildi. Öğrenciler  Konya  ,  Kırşehir  ,  Kütahya  da 30 Aralık Cuma günü okulların  tatil  olup o

milliyet
0

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bazı il ve ilçelerde eğitime ara verilmesine neden oldu. bugün birçok bölgede kar yağışından dolayı  okullar   tatil  edildi. Peki  Konya  ,  Kırşehir  ,  Kütahya  da  yarın  (30 Aralık Cuma)  tatil  olacak mı?

Konya ,  Kırşehir  ve Kütahya Valilik lerinden henüz kar tatili ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

KONYA 

Konya da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçede eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Hadim İlçesi nde ise taşımalı eğitim veren  okullar   tatil  edildi.

Konya Valiliği tarafından yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Kulu , Akşehir , Tuzlukçu , Doğanhisar ve Ilgın ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların , 1 gün süreyle  tatil  edildiği açıklandı. Hadim ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. 

KIRŞEHİR

Kırşehir in Kaman ilçesindeki okullarda yoğun kar  yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak. 

Kaman Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada , yoğun kar yağışı  dolayısıyla ilçe merkezi ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları , ilkokul ,  ortaokul ve liselerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada , kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve  engellilerin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

KÜTAHYA

Kütahya il genelinde ilk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =