Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahipleri belli oldu

Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açıklanan  Cumhurbaşkanlığı   Kültür  ve  Sanat   Büyük  Ödülleri’nin bu yılki  sahipleri   belli  oldu

haberturk
0

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açıklanan  Cumhurbaşkanlığı   Kültür  ve  Sanat   Büyük  Ödülleri’nin bu yılki  sahipleri  , Ankara da düzenlenen törende ödüllerini teslim alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla; 2016 yılında Mustafa Kutlu , Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat , Prof. Dr. Erol Parlak , Şener Şen , Feridun Özgören ve Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver’e ödül verilmesi uygun görüldü. 

Cumhurbaşkanlığı ndan ödüllerle ilgili yapılan açıklamada , "Cumhurbaşkanlığı  Kültür  ve  Sanat   Büyük  Ödülleri Yönetmeliği" kapsamında , hizmet ve eserleri ile Türk  Kültür  ve  Sanat  hayatına önemli katkılarda bulunan , ülkemizin  Kültür  ve sanatının yücelmesi için çalışan , özgün eserleri veya hizmetleriyle üstün kabiliyet gösteren Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişi veya kurumlara , devlet adına onurlandırmak ve özendirmek amacıyla verilen  Cumhurbaşkanlığı   Kültür  ve  Sanat   Büyük  Ödüllerinin bu yılki  sahipleri   belli  oldu" denildi.

"ÖDÜLÜ BARIŞA KATKISI OLMASI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =